X جهت دریافت مجدد رمز با پشتیبان تماس بگیرید : 0216120

خرید کتاب فکر می کنم پس بازی می کنم

4 سال پیش

جهت خرید کتاب فکر می کنم پس بازی می کنم نوشته آندرئا پیرلو ترجمه سامان زمان زاده نشر کتاب آمه به لینک خرید مراجعه نمایید .

آندره آ پیرلو بازیکنی است متعلق به همه . انسان های نادری مانند او باید کاملا حفاظت شوند . هر زمینی ، زمین بازی اوست و در نگاه هواداران ، قهرمانی تمام عیار در کلاس جهانی است . کسی که می تواند طرفداران را به مرزی فراتر از فریاد کشیدن و حمایت از یک تیم ببرد . برای آن ها ، او ایتالیاست . راستش هیچ تعجب نمی کنم اگر بدانم آندره آ شب ها با پیژامه ی لاجوردی به رنگ پیراهن تیم ملی به رختخواب می رود ، زیرا عشق و علاقه ی او به این لباس حد و مرزی ندارد .

قبل از اینکه به آندره ای امروز بپردازم ، شاید بهتر باشد کمی به عقب برگردیم ، زمانی که مربی تیم جوانان آتلانتا بودم و کارم سر و کله زدن با بچه مدرسه ای ها بود . در طول هفته ، همیشه بحث های داغی درباره ی رقبای قوی و استعدادهای جوانی که در طول فصل مقابلشان قرار می گرفتیم ، بین ما جریان داشت . طبیعی بود که بیشتر صحبت ها درباره تیم های جانان میلان و اینتر باشد ، اما آن روزها بیشتر از برشا حرف می زدیم تیمی که رقابت دیرینه ی محلی با آتلانتا داشت . یک روز هنگام تمرین ، یکی از دستیارانم در حالی که به سختی نفس می کشید ، داخل رختکن پرید :

  • چزاره یه پسره رو دیدم که خیلی با استعداده . از عالی هم عالی تره ، ولی مشکل این جاست که برای تیم نوجوانان برشا بازی می کنه .

چیزی که آن لحظه مرا تحت تاثیر قرار داد ، سخنانی که می شنیدم نبود . مهم حالت شگفت زده ی صورت او بود . مردی که صدهامسابقه را در زمان خودش تماشا کرده و کسی توجهش را جلب نکرده بود ، حالا این طور تحت تاثیر یک بازیکن جوان قرار داشت . از شانس خوب ، هفته ی بعد با برشا بازی داشتیم .

آن سوی میدان پسرکی را می دیدم که در سه سال از هم تیمی هایش کوچکتر بود ، اما با اعتماد به نفس از میان تمام بازیکنان راه باز می کرد و جلو می رفت . نام او پیرلو بود ، زبانم بند آمده بود محو تماشای بازی او شده بودم ، هرگز چیزی شبیه آن ندیریه بودم . به اطرافیانم که دقت می کردم ، اثر متمایز بازی پیرلو در نگاه آن ها نیز کاملا مشهود بود . احتمالا همه ی ما در آن لحظات فکر مشترکی در سر داشتیم . این پسر فوق العاده است . او استعدادی ناب و منحصر به فرد است .

در واقع می شود گفت در نگاه دیگران او هیچ گاه کودک نبوده ، از اول مرد بالغیبود . او مردم را متحد می کند ، زیرا نماد فوتبال و از ماهرترین فوتبالیست هایی است که هرگز اشتباه فاحشی انجام نمی دهد و در هر بازی محور و عصاره ی آن است . به همین دلیل حالا همه او را ستاره ای جهانی می دانند . کسی که با هر ضربه به توپ پیام مثبتی به جهان مخابره می کند . این که گاهی انسان های به ظاهر معمولی می توانند به شکل خیره کننده ای استثنایی باشند . باید گفت خیلی خوش شانس بودیم که در آن روز به یادماندنی شاهد هنرنمایی پیرلوی نوجوان در برگامو بودیم .

او کارش را با بی قیدی ویران کننده ای انجام می دهد ، انگار که راحت ترین کار دنیاست . در حالی که تنها بازیکنان معدودی در جهان می توانند تصور انجام کارهای مشابه او در زمین را به خود راه دهند . تعجبی ندارد که در پایان هر بازی تیم ملی ایتالیا ، صفی از بازیکنان حریف بیرون رختکن ما تشکیل می شود که می خواهند پیراهن آندره آ را بگیرند حتی رقبا هم او را دوست دارند .

چیزی که آندره آ را از بقیه ی ستاره ها متمایز می کند . این است که او به معنای واقعی رهبری خاموش است . چیزی که در دنیای فوتبال بسیار کم یافت می شود . اگر بخواهم به دوران پیش از مربی گری خودم ، وقتی که هنوز بازیکن بودم برگردم ، شانس آشنایی با مرد فوق العاده ای را داشتم که آندره آ به شکل اعجاب آوری شبیه او بود . گائتانو شیرآ . حتی شیوه های رفتاری شان نیز کاملا شبیه هم است وقتی معدود لحظاتی فرا می رسد که این رهبران خاموش تصمیم می گیرند لب به سخن باز کنند ، آن وقت است که تمام رختکن ساکت و سراپا گوش می شود . من در دو مورد شاهد دست اول این اتفاق ناب بودم اولی در کنار گائتانو به عنوان هم بازی و دومی به عنوان مربی آندره آ . این تجربه ها را هرگز فراموش نمی کنم . بار اول میخکوب هیبت گائتانو شدم و دومین بار لبریز از تحسین آندره آ . درسی که آموختم ، بسیار واضح بود آن ها که آرام و شمرده حرف می زنند ، به زودی نتیجه ی این خصلت خوب را درو خواهند کرد و آن چیزی نیست جز به دست آوردن احترام بی حدو حصر اطرافیان .

در این کتاب از زبان آندره آ خواهید خواند و من همان را نقل می کنم : پس از جام جهانی برزیل ، از بازی های ملی خداحافظی می کنم . قلبم خواهد شکست ، اما تا آن روز هیچ کس حق ندارد از من بخواهد که متوقف شوم . به جز چزاره پراندلی که ممکن است دلایل تاکتیکی خودش را داشته باشد .


خرید کتاب خرید کتاب فکر می کنم پس بازی می کنم
کتاب معرفی کنید


بای بوک
مرورگر شما برای مشاهده سایت مناسب نیست لطفا یک مرورگر جدیدتر استفاده کنید
تلفن پشتیبانی : 0216120