X جهت دریافت مجدد رمز با پشتیبان تماس بگیرید : 0216120

خرید کتاب من بودم که پنیرت را برداشتم

4 سال پیش

برای خرید کتاب من بودم که پنیرت را برداشتم: مسیری بی برو برگرد به سوی موفقیت شخصی و شغلی برای آن عده ای که حاضر نیستند مثل موش در هزار چم دست ساخته دیگران زندگی کنند نوشته دیپک مالهوترا ترجمه مرجان فرجی نشر جوانه رشد به لینک خرید مراجعه فرمایید .

کی پنیر مرا برداشته ؟ برای کسانی که در دست و پنجه نرم کردن با تغییرهای بزرگ زندگی مشکل دارند ، کتابی گیراست و به ما این تلنگر را می زند که قبول کنیم تغییر همواره رخ می دهد و ممکن است خارج از کنترل ما باشد و باید قدرت لازم را به دست آوریم که به راه خود ادامه دهیم و با تغییر سازگار شویم . این پیامی نادرست و بی مایه نیست ، ولی ناقص است . حتی زمانی که سازش تنها چاره باشد ، نباید کورکورانه تسلیم شویم و با آغوش باز خود را با تغییر وفق دهیم . باید در پی درک این نکته باشیم که چرا تغییر بر ما تحمیل شده و چگونه می توانیم کنترل بیشتری بر زندگی مان داشته باشیم ، هدف هایی که دنبال می کنیم ، درست انتخاب شده اند یا خیر و برای فرار از دست هزار چم هایی که تابع چینش و طراحی دیگران اند چه بهایی باید پرداخت . به بیان دیگر ، سازش هر قدر هم کارآمد باشد برای موفقیت و شادمانی کافی نیست .

بنابراین پیام این کتاب به جهاتی نه فقط ناقص بلکه خطرناک است . شاید بهتر باشد پیش از آنکه به دیگران توصیه کنیم به حکم عقل بی درنگ به محدودیت های خود دودستی بچسبند ، قدری تامل کنیم . شاید دیگر به نوآوران ، مشکل گشایان ، کارآفرینان و رهبران آینده توصیه نکنیم به جای وقت تلف کردن و هاج و واج ماندن از دست روزگار ، دنیای خویش را همان گونه که هست ، بپذیرند . شاید لازم باشد از القا کردن به مردم که فقط و فقط موش هایی هستند در پی پنیری در هزار چم دیگران دست برداریم . می دانم که کی پنیر مرا برداشته ؟ در پی ترویج این پیام ها نیست ، اما به زعم بسیاری از خوانندگان ، این ها پیام هایی هستند که با شدت و حدت تمام منتقل می شوند .

هدف کی پنیر مرا برداشته ؟ آن است که به خواننده کمک کند مفروضات خود را درباره محدودیت های پیش رو مورد تردید قرار دهد و او را تشویق کند نه تنها برای تغییر رفتار خویش ، بلکه برای تغییر شرایط گام بردارد . ممکن است افراد در برابر سنت های دیرینه ، عرف های اجتماعی سفت و سخت ، کمبود منابع و انتظارات زیاد دیگران ، توانایی خود را در تعیین سرنوشت خویش ، از نو شکل بخشیدن به محیط ، و غلبه بر تنگناها دست کم بگیرند .موفقیت در زمینه هایی چون پیشرفت شغلی ، نوآوری ، کارآفرینی ، خلاقیت ، مشکل گشایی و رشد اقتصادی درست به همین نکته ، یعنی توانایی به چالش کشیدن فرض ها ، تغییر دادن محیط و رواج مجموعه قواعدی که خود وضع کرده ایم ، بستگی دارد .

این کتاب نیز ، مانند کی پنیر مرا برداشته ؟ داستان موش هایی است که در هزارچمی زندگی می کنند . در اینجا سه موش استثنایی و ماجراجو ، به نام های مکس ، زد و گنده شخصیت های اصلی داستان اند . در این گیر و دار که شاهد جریان زندگی این موش ها و تلافی زندگی هایشان هستیم ، پی می بریم که هرکدام از ما این توانایی را داریم که به جای جست و جوی کورکورانه برای یافتن پنیر ، از این هزارچم بگریزیم یا حتی آن را به دلخواه خویش بازسازی کنیم . ما قادریم شرایط و واقعیت های جدیدی را به دلخواه خویش خلق کنیم . اما نخست باید این اندیشه ریشه دار را که جز موشی در هزارچم دیگران نیستیم رها کنیم ...


خرید کتاب خرید کتاب من بودم که پنیرت را برداشتم
کتاب معرفی کنید


بای بوک
مرورگر شما برای مشاهده سایت مناسب نیست لطفا یک مرورگر جدیدتر استفاده کنید
تلفن پشتیبانی : 0216120