X جهت دریافت مجدد رمز با پشتیبان تماس بگیرید : 0216120
راهنما
 • بای بوک
 • راهنما

راهنمای بخش مشتری

 • سفارشات


  سفارش چند کتاب

  برای خرید چند کتاب برای کتاب اول ثبت سفارش کنید قبل از اینکه آدرس را ثبت کنید صفحه را ببندید و برای کتاب بعدی نیز فرم خرید را تکمیل کنید . کتاب ها به صورت خودکار در قالب یک سفارش تجمیع خواهند شد . پس از اضافه کردن آخرین کتاب ، آدرس را ثبت کنید .

  پرداخت

  سفارشات پیک موتوری : پرداخت مبلغ کتاب و هزینه ارسال به پیک خواهد بود . هزینه پیک طبق تعرفه پیک موتوری در شهر شما می باشد . پرداخت به مامور پست: در این روش مبلغ کتاب و هزینه ارسال به مامور پست و در هنگام تحویل سفارش پرداخت خواهد شد. این روش پرداخت برای بعضی از کتاب ها فعال می باشد و هزینه پستی بیشتر از سایر روش ها خواهد بود که به صورت دقیق قابل مشاهده است و صرفا ارسال با پست سفارشی خواهد بود . پرداخت آنلاین : در این روش پرداخت با یک عابربانک عضو شتاب (از هر بانکی) می باشد و اطلاعاتی که مورد نیاز است شامل : شماره کارت ، رمز دوم (از خودپرداز بگیرید) ، cvv2 (روی کارت درج شده است) و تاریخ انقضا (روی کارت ثبت شده است) می باشد . پرداخت کارت به کارت : در این روش شما مبلغ سفارش را به شماره کارت شرکت ، انتقال داده و 4 شماره آخر کارت خود را در بخش مشتری درج می نمایید و واحد امور مالی پس از بررسی ، سفارش را تایید خواهد نمود . زمان بررسی در ساعات کاری حداکثر 1 ساعت خواهد بود در صورت عدم تایید واریزی به مشتری از طریق پیامک اطلاع رسانی خواهد شد . پرداخت موبایلی :در این روش یک کد USSD به شما ارائه می گردد (مثل *770*2665*25#) و شما این کد را از طریق موبایل شماره گیری می کنید . (با همه ی گوشی ها امکانپذیر است) . سپس از شما شماره کارت عابربانک و رمز دوم را می خواهد . توجه داشته باشید که این روش از امنیت بالایی برخوردار بوده با مجوز بانک مرکزی مباشد . پس از پرداخت ، سفارش شما به صورت خودکار و آنی تایید خواهد شد . برداشت از اعتبار شما : در صورتی که مبلغی از بای بوک طلب داشته باشید این گزینه به شما نمایش داده می شود و هزینه سفارش از کل اعتبار شما کسر خواهد شد .

  ارسال

  پیک موتوری : زمان ارسال حداکثر 1 روز کاری و هزینه پیک براساس تعرفه پیک در شهر شما خواهد بود . پست سفارشی : زمان ارسال حداکثر یک هفته و هزینه ارسال براساس وزن کتاب و تعرفه های دقیق اداره پست خواهد بود . پست پیشتاز : زمان ارسال حداکثر 3 روز و هزینه ارسال براساس وزن کتاب و تعرفه های دقیق اداره پست خواهد بود .

  پیگیری سفارش

  جهت پیگیری سفارش به بخش مشتری بای بوک مراجعه کنید و با وارد کردن شماره موبایل ، وارد حساب خود شده و روی سفارش کلیک کنید . در صفحه باز شده می توانید آخرین وضعیت سفارش را مشاهده نمایید . توضیح هر وضعیت : در حال بررسی واریزی : در صورتی که مبلغ سفارش را از طریق کارت به کارت واریز کرده باشید این وضعیت را مشاهده می کنید و به این معنی است که واریزی شما توسط واحد امور مالی در حال بررسی و تایید است . در ساعات کاری (شنبه تا چهارشنبه - 9 تا 19) این کار ، حداکثر 1 ساعت طول خواهد کشید در صورت تایید و یا عدم تایید پرداخت ، از طریق پیامک به شما اطلاع داده خواهد شد . در حال ارسال با پیک موتوری : سفارش در اسرع وقت (حداکثر 1 روز) از طریق پیک موتوری برای شما ارسال می گردد . در حال ارسال با پست : سفارش در حال بسته بندی است و در اسرع وقت تحویل اداره پست می باشد . ارسال شد با پست : سفارش از طریق پست ارسال شد و با استفاده از شناسه پستی و سایت اداره پست می توانید سفارش را رهگیری نمایید در صورتی که سفارش تاخیر داشت با پشتیبان تماس بگیرید . در حال تهیه کتاب : اگر کتابی را سفارش دهید که عبارت "اعلام موجودی قبل از پرداخت" در صفحه کتاب ثبت شده باشد . قبل از اینکه پرداختی انجام دهید کتاب مورد نظر تهیه خواهد شد و سپس از طریق پیامک به شما اطلاع داده خواهد شد برای پرداخت سفارش .

  گارانتی ارسال سریع

  سفارشاتی که دارای گارانتی هستند (در صفحه سفارش قبل از پرداخت مشخص شده است) بای بوک موظف است حداکثر 48 ساعت(غیرتعطیل) پس از پرداخت سفارش ، سفارش را به آدرس شما ارسال و شناسه پستی را در سایت ثبت نماید . در غیر این صورت شما می توانید با مراجعه به بخش مشتری ، سفارش را حذف و کل هزینه پرداختی را دریافت نمایید . و در صورتی که سفارش با تاخیر برای شما ارسال گردد به ازای هر روز تاخیر 12 درصد از مبلغ سفارش به عنوان خسارت به شما پرداخت خواهد شد .

  گارانتی موجودی

  برای سفارشاتی که دارای گارانتی هستند (در صفحه سفارش مشخص شده است) در صورتی که سفارش ناموجود اعلام شود علاوه بر کل هزینه پرداختی که به حساب مشتری واریز می شود به ازای هر روز (غیرتعطیل)که از پرداخت سفارش گذشته باشد 12 درصد از مبلغ سفارش به عنوان خسارت به مشتری پرداخت خواهد شد .
 • مالی


  دریافت نقدی موجودی

  در صورتی که مبلغی از بای بوک طلبکار هستید و مایلید مبلغ را به صورت نقدی دریافت کنید از این قسمت استفاده کنید . بدین منظور مبلغ درخواستی را همراه با شماره حساب یا شماره کارت وارد نمایید . عملیات واریز حداکثر تا 24 ساعت بعد انجام خواهد شد . لیست درخواست ها را می توانید در این قسمت مشاهده کنید . ضمنا در صورتی که شماره کارت وارد کنید مبلغ 500 تومان بابت کارمزد از کل مبلغ کسر خواهد شد . برای این کار نیاز به رمز دارید در صورتی که رمز ندارید به بخش تنظیمات مراجعه کنید

  انتقال موجودی به دوستان

  در صورتی که مایلید همه یا بخشی از اعتبار خود را به شماره موبایل دیگری منتقل کنید از این بخش استفاده کنید . نیازی نیست که فرد مورد نظر در بای بوک حساب داشته باشد و مبلغ انتقالی در حساب باقی می ماند تا صاحب شماره تلفن خریدی انجام دهد یا درخواست واریز نقدی بکند . استفاده از اعتبار صرفا توسط صاحب شماره موبایل خواهد بود و تایید پیامکی انجام خواهد شد برای انتقال اعتبار باید رمز حساب خود را داشته باشید . برای این کار نیاز به رمز دارید در صورتی که رمز ندارید به بخش تنظیمات مراجعه کنید .
 • پیام ها

  در صورتی که مایلید با بای بوک ارتباط برقرار کنید از این قسمت استفاده کنید . در صورتی که به پیام شما پاسخ داده شود پاسخ از این قسمت قابل مشاهده خواهد بود و ضمنا از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهد شد .

 • رزرو

  در این قسمت لیست کتب رزرو شده شما همراه با آخرین وضعیت موجودی کتاب قابل مشاهده است . البته درصورتی که کتابی که رزرو نموده اید موجود شود از طریق ایمیل نیز به شما اطلاع رسانی می گردد . رزرو برای کتاب هایی که در سایت ثبت شده اند ولی قابل خرید نیستند انجام می گیرد تا به محض اینکه قابل خرید شدند به شما اطلاع داده شود .

بای بوک
مرورگر شما برای مشاهده سایت مناسب نیست لطفا یک مرورگر جدیدتر استفاده کنید
تلفن پشتیبانی : 0216120