X جهت دریافت مجدد رمز با پشتیبان تماس بگیرید : 0216120
راهنما
 • بای بوک
 • راهنما

راهنمای بخش فروشنده

 • ورود

  برای ورود نیاز به کد فروشنده و رمز دارید . کد فروشنده در لحظه ثبت نام اختصاص می یابد و رمز نیز پس از تایید فروشنده به وی ارائه می شود .

 • سفارشات


  امتیاز

  اگر یک کتاب چند فروشنده داشته باشد سفارش به فروشنده ای تعلق می گیرد که امتیاز بالاتری دارد. البته توجه داشته باشید که اگر مشتری از آدرس اختصاصی شما وارد سایت شود اولویت با شما خواهد بود (بدون در نظر گرفتن امتیاز شما ).

  ثبت سفارش

  در این قسمت می توانید سفارش جدید ثبت کنید توجه داشته باشید که سفارشاتی که توسط شما ثبت می گردد پورسانت ندارند . اضافه کردن کتاب به سفارش جدید پس از ورود مشخصات و ثبت سفارش از کادر پایین شابک را وارد کنید و دکمه "پیدا کن" را بزنید اطلاعات کتاب نمایش داده خواهد شد و شما می توانید میزان تخفیف و تعداد و... را مشخص نموده و کتاب را به سفارش اضافه نمایید .

  ارسال سفارشات

  اگر در "دستور کار" شما سفارشی وجود داشت طبق راهنمای زیر انجام بدید : لیست سفارشات یک مشتری : با کلیک روی شماره موبایل می توانید لیست سفارشات این مشتری را ببینید پرینت سفارشات : در هر بخش که باشید (مثلا در بخش "ارسال کنید پستی") می توانید روی گزینه پرینت (بالای سمت چپ) کلیک کنید و لیست سفارشات را پرینت بگیرید . توجه کنید که فقط سفارشات صفحه جاری در قسمت پرینت قابل مشاهده است و در ضمن سفارشاتی که مخفی کرده اید در لیست پرینت نمایش داده نمی شوند . مخفی کردن سفارشات : در کنار شماره هر سفارش یک علامت (-) وجود دارد که می توانید روی این علامت کلیک کنید و سفارش را مخفی کنید ، سفارشات مخفی می مانند تا مجددا روی علامت (+) کلیک کنید . سفارشات ارسال کنید پیک موتوری : سفارشات پیک موتوری که باید ارسال کنید در این قسمت قابل مشاهده است . وقتی سفارش را ارسال کردید و تحویل مشتری شد گزینه ارسال شده رو انتخاب کنید و در صورتی که سفارش لغو شد و یاناموجود بود گزینه مورد نظر را انتخاب کنید و دکمه اعمال رو بزنید سفارشات ارسال کنید پستی : سفارشات پستی که پرداخت شده باشند در این قسمت قابل مشاهده هستند . سفارش را به آدرس مشتری و با نحوه ارسال انتخابی مشتری (سفارشی / پیشتاز) ارسال کنید و گزینه ارسال شده را انتخاب کنید و شناسه پستی 20 رقمی ثبت شده روی رسید پستی را در قسمت مشخص شده در سفارش وارد کنید و دکمه اعمال رو بزنید . سفارشات پرداخت در محل : در صورتی که شما سیستم پرداخت در محل پستی (COD) را فعال کرده باشید و مشتری این نحوه پرداخت را انتخاب کند سفارش در این قسمت قابل مشاهده است . تایید کنید : ابتدا به قسمت ویرایش سفارش بروید و وزن دقیق سفارش را وارد کرده و ثبت کنید . سپس به سفارش برگردید(بازگشت را بزنید) و گزینه تایید رو انتخاب کنید و اعمال رو بزنید . ارسال کنید : سفارشات پرداخت در محلی که تایید نموده اید در این قسمت قابل مشاهده هستند گزینه چاپ لیبل را بزنید و لیبل را پرینت بگیرید و فاکتور را هم همینطور و روی بسته نصب کنید و تحویل اداره پست بدید

  جستجو

  برای جستجو در بین سفارشات می تونید شماره سفارش یا موبایل مشتری و یا شابک کتاب رو داخل فیلد جستجو در بالای سایت وارد کنید در بخش جستجو جزئیات بیشتری می تونید وارد کنید از جمله : شناسه پستی : شناسه 20 رقمی سفارش که روی رسید مرسوله پستی درج شده است شناسه ناشر: برای مشاهده سفارشاتی که مربوط به کتب یک انتشارات خاص بوده است شناسر ناشر را از صفحه ناشر دریافت کرده و در این قسمت کپی کنید
 • مالی


  نحوه محاسبه پورسانت

  سفارش بدون پورسانت : در صورتی که مشتری از لینک اختصاصی شما وارد بای بوک شود و تا زمانی که داخل سایت حضور دارد سفارشی ثبت کند پورسانت آن سفارش صفر خواهد بود . اگر کد کاربری شما 246 باشد آدرس اختصاصی شما این خواهد بود : 246.buy-book.ir البته این آدرس را برای صفحه یک کتاب خاص (و سایر صفحات داخلی) نیز می توانید استفاده کنید مثال : 246.buy-book.ir/9786002490056 کتاب بدون پورسانت : در صورتی که شما ناشر هستید می توانید در هنگام چاپ کتاب ، در صفحه مشخصات کتاب باکس خرید بای بوک را قرار دهید و کلیه سفارشات آن کتاب را بدون پورسانت ارسال نمایید . برای دریافت باکس به بخش "کتابها" > "طراحی" مراجعه نمایید .

  نحوه محاسبه جریمه

  بای بوک با هدف جلب رضایت مشتری اقدام به ارائه گارانتی ارسال سریع و گارانتی موجودی نموده است که در صورتی که فروشنده محترم تخلفی به شرح زیر داشته باشد جریمه نقدی از حساب فروشنده کسر شده و به حساب مشتری واریز می گردد . جریمه تاخیر : فروشنده موظف است از تاریخ پرداخت سفارش پستی به مدت 48 ساعت غیرتعطیل ، سفارش را ارسال و شناسه پستی را ثبت کند بعد از این مهلت ، مشتری این امکان را خواهد داشت که سفارش را حذف کند . اگر سفارش با تاخیر ارسال شود : جریمه سفارشات پستی پرداخت شده ، به ازای هر ساعت تاخیر در ثبت ارسالی ، نیم درصد از مبلغ کل سفارش می باشد . حداقل جریمه 12 درصد می باشد. اگر قبل از ارسال ، مشتری سفارش را حذف کند : از زمان اتمام مهلت ارسال تا زمان حذف سفارش توسط مشتری ، هر یک ساعت 0.5 درصد از مبلغ سفارش به عنوان جریمه محاسبه خواهد شد و حداقل جریمه 12 درصد خواهد بود . جریمه لغوسفارش یا عدم موجودی : در صورتی که کتابی را موجود اعلام نمایید و پس از پرداخت مشتری ، سفارش را ناموجود بزنید و یا لغو کنید به میزان زمان سپری شده از زمان پرداخت سفارش توسط مشتری تا زمان تعیین تکلیف سفارش ،هر ساعت نیم درصد از مبلغ کل سفارش به عنوان جریمه محاسبه خواهد شد . حداقل جریمه 12 درصد می باشد.
 • کتاب ها


  موجودی

  در این قسمت شما می توانید کتاب هایی را به لیست کتب قابل فروش خود اضافه و یا از لیست خود حذف کنید . یک یا چند شابک (10 یا 13 رقمی ) در فیلد مربوطه وارد کنید (در هر خط یک شابک) و وضعیت موجودی را مشخص کنید . در ضمن شما می توانید یک یادآوری تنظیم کنید به این صورت که بعد از چند روز ، بای بوک موجودی این کتاب ها را از شما بپرسد و به روز نماید . به عنوان مثال الان شما یک کتاب را موجود (یا ناموجود) می زنید و احتمال می دهید که تا یک ماه آینده موجودی این کتاب تغییر کند پس این قسمت را فعال می کنید و عدد 30 را وارد می نمایید ، 30 روز دیگر بای بوک موجودی کتاب را از شما سوال می کند و شما می تونید تغییر بدید . درصورتی که بانک کتاب هستید برای ثبت موجودی کلی ، پیام بدید

  وزن

  در این قسمت شما می توانید برای هر کتاب یک وزن اختصاصی ثبت کنید . برای کتاب هایی که وزن اختصاصی ندارند وزن کلی که در تنظیمات ثبت کرده اید استفاده خواهد شد . برای ثبت وزن ابتدا شابک را وارد کنید و سپس وزن کتاب را و در نهایت دکمه ثبت را بزنید . در صورتی که دکمه نمایش را بزنید وزنی که قبلا برای این کتاب ثبت نموده اید را مشاهده خواهید کرد . برای افزایش سرعت می توانید به جای دکمه نمایش ، وقتی در فیلد شابک قرار دارید اینتر بزنید و به جای دکمه ثبت ، وقتی در فیلد وزن قرار دارید اینتر بزنید . جهت ارسال رایگان یک کتاب ، وزن کتاب را صفر وارد نمایید در این صورت هزینه پستی به عهده شما می باشد

  تخفیف

  در این قسمت شما می توانید برای هر کتاب یک تخفیف اختصاصی ثبت کنید . برای کتاب هایی که تخفیف اختصاصی ندارند تخفیف کلی که در تنظیمات ثبت کرده اید استفاده خواهد شد . برای ثبت تخفیف ابتدا شابک را وارد کنید و سپس تخفیف کتاب را و در نهایت دکمه ثبت را بزنید . در صورتی که دکمه نمایش را بزنید تخفیفی که قبلا برای این کتاب ثبت نموده اید را مشاهده خواهید کرد . برای افزایش سرعت می توانید به جای دکمه نمایش ، وقتی در فیلد شابک قرار دارید اینتر بزنید و به جای دکمه ثبت ، وقتی در فیلد تخفیف قرار دارید اینتر بزنید .

  پورسانت

  در این قسمت شما می توانید برای هر کتاب یک پورسانت اختصاصی ثبت کنید . برای کتاب هایی که پورسانت اختصاصی ندارند پورسانت کلی که در تنظیمات ثبت کرده اید استفاده خواهد شد . برای ثبت پورسانت ابتدا شابک را وارد کنید و سپس پورسانت کتاب را و در نهایت دکمه ثبت را بزنید . در صورتی که دکمه نمایش را بزنید پورسانتی که قبلا برای این کتاب ثبت نموده اید را مشاهده خواهید کرد . برای افزایش سرعت می توانید به جای دکمه نمایش ، وقتی در فیلد شابک قرار دارید اینتر بزنید و به جای دکمه ثبت ، وقتی در فیلد پورسانت قرار دارید اینتر بزنید .

  اصلاح یا ثبت کتاب

  در صورتی که شما ناشر باشید این قسمت را مشاهده خواهید نمود . توجه داشته باشید که شما فقط امکان اصلاح و ثبت کتبی را دارید که ناشر آنها باشید . ابتدا شابک را وارد کنید و نمایش را بزنید در صورتی که کتاب در بای بوک ثبت شده باشد اطلاعات کتاب نمایش داده می شود و می توانید اطلاعات را اصلاح کنید و در غیر این صورت فیلد ها خالی خواهند بود و باید اطلاعات را وارد کنید .

  یادآوری

  در صورتی که شما برای یک کتاب یادآوری موجودی ثبت کرده باشید (از قسمت موجودی کتاب ها و یا در هنگام تایید سفارشات ) و زمان یادآوری فرارسیده باشد در این قسمت قابل مشاهده خواهد بود . تا زمانی که یک یادآوری را مشاهده و رد نکنید در این قسمت باقی می ماند . در قسمت پایین یادآوری شما می توانید مجددا یادآوری تنظیم کنید به این صورت که بعد از چند روز ، بای بوک مجددا موجودی این کتاب ها را از شما بپرسد و به روز نماید .

  طراحی

  در صورتی که ناشر هستید با ورود به بخش "کتابها" و سپس "طراحی" این قسمت را مشاهده می کنید . در این قسمت شما شابک کتاب را وارد می نمایید و کادری را جهت راهنمایی خرید در صفحه مشخصات کتاب چاپ می کنید و بعد از این ، بابت سفارشات این کتاب به بای بوک پورسانت نمی پردازید . کادر راهنمای خرید چیست ؟ این کادر شامل راهنمای خرید اینترنتی و پیامکی کتاب می باشد . خرید اینترنتی : در این کادر آدرس اختصاصی کتاب مورد نظر ثبت می شود که مشتریان با ورود به این صفحه می توانند کتاب را خرید کنند . ضمنا یک QRCode نیز در سمت چپ قرار می گیرد که مشتریان می توانند با استفاده از گوشی های هوشمند مستقیما وارد صفحه خرید کتاب شوند . خرید پیامکی: در این کادر شابک کتاب همراه با شماره پیامک بای بوک قرار می گیرد و مشتریان می توانند با ارسال شابک به شماره پیامک بای بوک به سادگی کتاب را خریداری و پرداخت نمایند . ضمنا یک QRCode نیز در سمت راست قرار می گیرد که مشتریان می توانند با استفاده از گوشی های هوشمند مستقیما پیامک را به شماره مورد نظر ارسال کنند . مزایای درج کادر راهنمای بای بوک چیست ؟ 1- ساده سازی خرید کتاب برای مشتریان 2- عدم پرداخت پورسانت به بای بوک بابت فروش کتاب مورد نظر
 • پیام ها

  در این قسمت شما می توانید پیام های قبلی را پیگیری نمایید و یا یک پیام جدید ایجاد کنید .
  پیام هایی که هنوز نخوانده اید با پس زمینه سفید روشن نمایش داده می شوند .

 • رقابت

  در این قسمت می توانید امتیاز خود را همراه با جزئیات مشاهده کنید و همچنین امتیاز رقبای خود را مشاهده کنید .

  نحوه محاسبه امتیاز

  امتیاز شما روزی یکبار براساس معیارهای زیر به صورت دقیق محاسبه می گردد . زمان متوسط انجام سفارشات پستی : از زمانی که سفارش توسط مشتری پرداخت می شود تا زمانی که سفارش را ارسال می کنید و شناسه پستی را در سیستم درج می نمایید . هر چقدر این زمان کمتر باشد امتیاز بالاتری خواهید گرفت . درصد موفقیت سفارشات : هر چقدر سفارشات لغوی و ناموجود کمتری داشته باشید امتیاز بالاتری دریافت می کنید متوسط پورسانت تعیین شده : هر چقدر درصد پورسانت بالاتری را برای بای بوک در نظر بگیرید امتیاز بیشتری دریافت می کنید .برای ثبت پورسانت کلی به قسمت تنظیمات بروید و برای ثبت پورسانت جداگانه برای هر کتاب به قسمت "کتاب ها" > "پورسانت" مراجعه کنید . متوسط پورسانت پرداختی : هرچقدر درصد پورسانتی که بای بوک از سفارشات انجام شده شما کسب کرده باشد بیشتر باشد امتیاز بالاتری دریافت می نمایید . میزان سفارشات عودتی : هر چقدر تعداد سفارشات پرداخت شده لغو شده کمتر باشد امتیاز بالاتری دریافت می نمایید . میزان رضایت مشتریان : هر چقدر مشتریان بیشتری به سفارشات ارسال شده شما امتیاز مثبت داده باشند امتیاز بالاتری دریافت می نمایید . میزان تخلفات : هر چقدر میزان تخلفات ثبت شده شما (براساس قوانین سایت) کمتر باشد امتیاز بالاتری دریافت می نمایید . در صورتی که تخلفی داشته باشید بای بوک به شما پیام خواهد داد . متوسط هزینه پستی : هر چقدر هزینه پستی سفارشات شما کمتر باشد امتیاز بالاتری دریافت می نمایید . (وزن کتاب ها را حداقل در نظر بگیرید) متوسط تخفیف : هر چقدر تخفیف بیشتری در سفارشات اعمال کنید امتیاز بالاتری دریافت می نمایید

  رقبا

  برای مشاهده ی فروشنده هایی که با شما در حال رقابت هستند روی رقبا (سمت راست) کلیک کنید در این قسمت لیست رقبای شما به ترتیب امتیاز قابل مشاهده هستند و همچنین تعداد کتاب هایی که شما با هر فروشنده رقیب به صورت مشترک عرضه می کنید نیز مشخص شده است . می توانید با راهکارهای ارائه شده در قسمت امتیاز ، امتیاز خود را افزایش داده و از رقبا جلو بزنید !
بای بوک
مرورگر شما برای مشاهده سایت مناسب نیست لطفا یک مرورگر جدیدتر استفاده کنید
تلفن پشتیبانی : 0216120